Blog jako forma terapii

72
kobieta

Historia Kinki, która wygrała z rakiem

Odetchnęła dopiero wtedy, gdy na blogu zaczęła pisać o chorobie. Nie wiedziała, kiedy i czy w ogóle pokona raka, który pojawił się w jej życiu nieproszony i niespodziewany. Była przecież młodą, szczęśliwą kobietą. Miała pracę, męża, przyjaciół, plany na przyszłość. W marcu 2016 roku jej życie rozpadło się na milion kawałków. Straciła ciążę i dowiedziała się, że ma nowotwór. Wraz z nim pojawiła się rozpacz, bezsilność i widmo depresji. Za namową męża postanowiła pisać, o czym zawsze marzyła. Wstała z łóżka, w którym przepłakała dwa tygodnie, i zadzwoniła do koleżanki ze studiów, by pomogła jej założyć blog. Pierwsze wpisy tworzyła na sali pooperacyjnej.

Latem 2017 roku Karolina Wilk dowiedziała się, że wygrała z rakiem, który tak namieszał w jej dotąd poukładanym życiu. Tuż po wyjściu ze szpitala, gdzie z powodzeniem zakończyła drugie leczenie jodem radioaktywnym, opublikowała na swoim fanpage’u czterosekundowy film. Młoda, uśmiechnięta kobieta skacze z radości. Szaleje ze szczęścia. Te kilka sekund nagrania to piękny dowód na to, że w życiu nie wolno się poddawać – nawet gdy usłyszymy tak straszną diagnozę. Karolina jest tego najlepszym przykładem, choć na początku choroby powtórzyła schemat reakcji osób dowiadujących się o śmiertelnej chorobie. Płacz, rozpacz, brak motywacji do życia.

Jak znalazła w sobie siły, by walczyć nie tylko z rakiem, ale codziennością i własną bezsilnością?


Karolina Wilk – Dziennikarka, mama, żona, blogerka. Kocha życie, czarną kawę, powieści romantyczne i nade wszystko ceni sobie relacje międzyludzkie. www.kinka.com.pl

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta bezsocialmediowa
Następny artykułBloger jako marka
Katarzyna Grzebyk
Od 2004 roku dziennikarka; absolwentka filologii polskiej i podyplomowych studiów logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim; autorka wierszy i opowiadań, blogerka; mama Radosława i Marleny, żona żandarma.