Blog jako narzędzie aktywizmu

34

Ludzie zakładają blogi w różnych celach. Jedni po to, aby dzielić się relacjami ze swoich podróży, inni opisują zagadnienia związane z parentingiem, ale zdarzają się i tacy, którzy prowadzą blog, żeby wyznaczać nowe trendy w modzie.

Ja również, zakładając blog, miałam konkretny cel. Chciałam zwiększyć świadomość związaną z edukacją antydyskryminacyjną w społeczeństwie. W praktyce miało to wyglądać tak, że będę pisała o hejtach, dyskryminacji i reagowaniu na przemoc na przemian z ciekawymi inicjatywami i pomysłami na warsztaty. Recenzje książek, wywiady, artykuły, konkursy. Po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że nieświadomie mój blog stał się narzędziem aktywizmu.

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMnóstwo radości naszych milusińskich
Następny artykułPierwszy raz… z tabletem graficznym
Klaudia Waryszak-Lubaś
Trenerka antydyskryminacyjna, Certyfikowana Edukatorka Praw Człowieka Pierwszego Stopnia Amnesty International. Członkini Lubelskiej Koalicji na rzecz Kobiet, absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, członkini Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Prowadzi warsztaty dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji, zrównoważonego aktywizmu, komunikacji i asertywności oraz organizowania akcji społecznych. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i z osobami starszymi. Interesuje się inicjatywami oddolnymi, zrównoważonym aktywizmem, dramą oraz fotografią nocną. W wolnych chwilach prowadzi blog: www.klaudiawaryszaklubas.pl