Bloger jako marka

75
kobieta
stylova.com

8 wskazówek, jak budować markę osobistą, prowadząc blog

Jeff Bezos, twórca Amazon.com, powiedział kiedyś, że „marka osobista jest tym, co mówią o tobie, kiedy wychodzisz z pokoju” – to absolutna esencja rozumienia tego pojęcia. Marka to zbiór pewnych skojarzeń, które składają się ostateczne wrażenie. To połączenie cech podmiotu, ale i emocji odbiorców. Ty sam możesz zadbać o to, aby skojarzenia te były takie, na jakich Ci zależy. Najpiękniejsze i najtrudniejsze zarazem w budowaniu marki osobistej jest to, że największy wpływ na nią masz Ty sam.

Ważne jest uświadomienie sobie, że niezależnie od tego, co robisz – czy jesteś pracownikiem korporacji, właścicielem firmy, niezależnym ekspertem czy blogerem – swoim działaniem budujesz markę osobistą; czy tego chcesz, czy nie. Każdy z nas ją ma, jednak niewiele osób podchodzi do swojej marki świadomie. Ty także możesz tego nie robić, a jednak będziesz postrzegany przez pryzmat swoich działań. Nie sądzisz, że warto zapanować nad własnym wizerunkiem?

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBlog jako forma terapii
Następny artykułŚladami kultury
Klaudia Fotyniuk
Specjalista ds. Public Relations i konsultant biznesowy. Na co dzień doradza firmom i markom osobistym, tworzy strategie komunikacji i promocji, a także dba o ich wizerunek biznesowy. Założycielka projektu BlogoMarka (www.blogomarka.pl), w ramach którego wspiera blogerów w budowaniu unikalnej marki i dobrze prosperującego blogobiznesu.