Depresja – cichy wróg społeczeństwa

38

Wszyscy wiedzą o istnieniu depresji, jednak czy każdy zdaje sobie sprawę z tego, że może ona dotknąć również kogoś bliskiego? Czy świadomość jej istnienia powiązana jest z czujnym obserwowaniem zachowań, aby w odpowiednim momencie zauważyć zmianę? Czy rzeczywiście nie bagatelizujesz obniżonego nastroju trwającego zbyt długo nie tylko u innych, ale także u siebie?

W codziennym życiu przeplatają się najróżniejsze zdarzenia, które wywierają istotny wpływ na samopoczucie, zachowanie, odbieranie rozmaitych sytuacji i postrzeganie świata. Każdy rozwiązuje swoje codzienne problemy, które niekiedy są przytłaczające – ale w końcu znajduje się z nich jakieś wyjście. Wkradający się do codzienności stres powoduje, że wszyscy próbują sobie z nim poradzić tak, jak potrafią. Tworzymy swoje życie, doświadczając całego wachlarza pozytywnych i negatywnych emocji, w tym także smutku, który jest naturalną jego częścią.

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAsana. Narzędzie do zarządzania zadaniami zespołu oraz monitorowania postępów działań
Kamila Paszelke
Magister psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz nauk społecznych o specjalności komunikacja społeczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka bloga o uważnym życiu (www.uważniej.pl) skoncentrowanego na psychologii rozwoju, rodziny i dostrzeganiu tego, co dzieje się tu i teraz. Z zamiłowania do psychologii i czytania książek udziela konsultacji psychologicznych do powieści Anny Sakowicz (Szepty dzieciństwa, Niedomówienia, Na dnie duszy).