Zespół redakcyjny

Redaktor naczelna

KATARZYNA BERSKAKatarzyna Berska

Trzymaj się z dala od ludzi, 
którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. 
Mali ludzie zawsze tak robią, 
a naprawdę wielcy sprawiają, 
że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
Mark Twain

Literaturoznawca i językoznawca, grafik DTP. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz kursu operatora dtp Apple. Od 2001 roku nauczycielka języka polskiego, choreograf zespołów tanecznych i koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. W czasie wolnym zajmuje się składem tekstu i projektowaniem graficznym. Prywatnie jest mamą trójki aktywnych dzieci i żoną policjanta. Nie wyobraża sobie życia bez książek i muzyki. Ceni twórczość Harlana Cobena, autorów literatury dziecięcej oraz kompozycje Stinga i Piano Guys. Kocha poranki i swoje cudowne psy. Prowadzi bloga YELLOW PEAR, na którym dzieli się ze światem swoją miłością do literatury oraz emocjami, jakie towarzyszą Jej w życiu.

Redakcja

ALEKSANDRA DOBIES

Jutro będzie nowy, długi dzień.
Twój własny, od początku do końca.
To przecież bardzo przyjemna myśl.
Tove Jonsson

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Edytor tekstów oraz bibliotekarz. Zawodowo związana z literacką stroną Olsztyna. Przede wszystkim żona i mama. W międzyczasie autorka bloga DO UTRATY TCHU z niewymuszoną lekkością pisze o pasji do dnia codziennego, o celebrowaniu chwil, ulotności i kruchości, uważności, miłości, ale także o małych szczęściach, drobnych przyjemnościach. Jej wielką pasją są książki, które namiętnie czyta i opisuje na swoim blogu. W kontaktach z czytelnikami stawia na autentyzm, dlatego często jej teksty są bardzo emocjonalne. Coraz chętniej sięga po aparat, dzięki czemu DO UTRATY TCHU to nie tylko wartościowe, inspirujące treści, ale także dopieszczone estetycznie kadry.

Projekt Kasi jest według mnie rewelacyjny i najzwyczajniej w świecie nie mogłam odmówić sobie przyjemności, aby nie wykorzystać tej szansy. Tworzenie czasopisma „od środka” to spełnienie moich literackich marzeń. Jestem przekonana, że ta inicjatywa to nie tylko ogromna szansa dla nas, redaktorów, ale także dla wielu osób polskiej blogosfery.

MARZENA GACZOŁ

Lepiej spróbować i żałować,
niż żałować, że się nie spróbowało.
 

Absolwentka polonistyki z uprawnieniami pedagogicznymi, edytorstwa oraz pedagogiki osób niesłyszących i niedosłyszących (surdopedagogiki) we Wrocławiu. Obecnie związana z branżą rozrywkową w zakresie sportu i rekreacji. Miłośniczka dobrych książek, w tym również literatury dziecięcej. Właścicielka bloga recenzenckiego z kulinarnym dodatkiem MATKA PUCHATKA, współpracująca z polskimi autorami oraz wiodącymi na rynku książki wydawcami. Nie znalazła jeszcze sposobu na rozczytanie Polaków, ale jest na dobrej drodze – zaraża swoją pasją najbliższe otoczenie. Mama pięciolatki zakochana w tureckich klimatach. Nie boi się nowych wyzwań i długofalowych projektów, chętnie podnosi poprzeczkę, dając z siebie 100%.

Odważna, wymagająca, pełna wyzwań inicjatywa, obok której nie mogłam przejść obojętnie. Myślę, że już czas ugryźć blogosferę od drugiej strony i zmotywować blogerów do rozwoju, więc to odpowiedni moment na realizację tak odważnego projektu. Cieszę się, że mogę być jego częścią, ponieważ będę robić to, co kocham. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość doskonalenia swojego warsztatu, ciągłego testowania własnych możliwości oraz współpracy z inspirującymi osobami.

KATARZYNA GRZEBYK

Spraw, aby każdy dzień miał szansę
stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Dziennikarka z 13-letnim stażem pracy w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Absolwentka filologii polskiej i logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma doświadczenie w pisaniu i redagowaniu artykułów oraz przeprowadzaniu wywiadów dla gazet codziennych, magazynów o biznesie, społeczeństwie i kulturze oraz kilku portali internetowych. Wśród kilku tysięcy artykułów, jakie wyszły spod jej pióra, są wywiady z polskimi naukowcami, przedsiębiorcami, sportowcami i osobistościami ze świata kultury i sztuki. Kasia to również zdobywczyni Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisławy Kopiec „O lubeński dzwon” w 2015 roku. Pasjonatka czytania dzieciom, miłośniczka literatury prywatnie jest dumną mamą Radosława i Marleny oraz żoną żandarma. W blogosferze znana jako autorka bloga o tematyce literackiej, dziennikarskiej, rodzicielskiej i nowościach wydawniczych KATARZYNAGRZEBYK.PL

DAGMARA SOBCZAK

Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Eldo

Socjolog medycyny oraz zasobów ludzkich i karier zawodowych. Zawodowo prowadzi własną działalność, w ramach której między innymi pisze teksty dla różnych portali oraz zarabia na blogowaniu. W blogosferze pojawiła się ponad 2 lata temu, zapełniając niszę socjologiczno-społeczną. Jej blog SOCJOPATKA.PL pełen jest socjologicznych obserwacji, ale i społecznych kampanii, które mają pomóc określonym grupom społecznym. W 2017 roku blog ten znalazł się w srebrnej 10 najchętniej polecanych blogów w Polsce, w ramach akcji SHARE WEEK, czyli Twórcy polecają Twórców. Dagmara aktualnie prowadzi dwie strony internetowe. Drugi blog skupiony jest na biznesie i planowaniu kariery zawodowej. Jej mocne strony to: dobra organizacja, wszechstronność poruszanych tematów, znajomość zasad tworzenia kampanii społecznych i wnikliwa obserwacja społeczeństwa.

Kiedy Kasia zaproponowała mi współpracę przy tworzeniu czasopisma dla blogerów poczułam się bardzo wyróżniona, a sam pomysł był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Przybijam mu wirtualną piątkę i nie mogłabym podjąć innej decyzji. Nie wiem dlaczego nikt wcześniej nie podjął się zrobienia czasopisma dla blogerów, ale sądzę, że było to nieuniknione. Uwielbiam pisać, uwielbiam nowe projekty i tworzenie wszystkiego od podstaw. Uwielbiam też blogerów i uważam, że to wdzięczna grupa, dla której warto tworzyć. Przy czasopiśmie dla blogerów mam taką możliwość. Dodatkowo cieszę się, że mogę współpracować z grupą solidnych, wyjątkowych blogerek, od których mogę się wiele nauczyć.

ANNA TABAK

Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz,
będziesz między gwiazdami.
Patrick Süskind

Szczęśliwa żona i mama. Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz praca w międzynarodowej firmie dały Jej solidną wiedzę w zakresie finansów i podstaw prawnych funkcjonowania przedsiębiorstw, mechanizmów rynkowych oraz działań poprawiających efektywność pracy. Od ponad trzech lat prowadzi bloga ANNATABAK.PL, na którym dzieli się swoimi zainteresowaniami, przemyśleniami, migawkami z życia. W lutym 2017 roku ukazała się debiutancka powieść Ani pt. „Bursztynowy Anioł”. Aktualnie pracuje nad kolejną pozycją. Nie wyobraża sobie dnia bez ciekawej lektury. Poza tym uwielbia robić zdjęcia i malować. Jej mocne strony to: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, miłość do słowa pisanego i wielka chęć dalszego rozwoju. Natomiast słabością, o której mówi i z którą bezskutecznie walczy od lat, jest czekolada.

Kocham pisać. W zasadzie kocham każde zajęcie, które wymaga kreatywności:) Ponadto wiem, że pisząc teksty na potrzeby czasopisma, wyszukując informacje, uczestnicząc w całym procesie tworzenia i pracując z osobami, które mają o wiele większe doświadczenie niż ja, mogę bardzo dużo się nauczyć. Pomysł na czasopismo jest świetny i jestem przekonana, że wszystko się uda. Wiem, że gdybym nie wykorzystała tej szansy, to długo bym żałowała. Poza tym poczułam się wyróżniona mogąc być częścią tak wspaniałego zespołu. Kasiu, dziękuję za zaufanie.