Działaj i bądź dla siebie dobry

  125

  Podstawą sukcesu nie jest to, co mówisz,
  czego pragniesz, na co masz nadzieję
  i czego zamierzasz dokonać w bliżej nieokreślonej przyszłości.
  Sukces opiera się wyłącznie na tym, co robisz tu i teraz.
  Brian Tracy

  Działaj!
  Krótkie słówko, które zawiera w sobie całe pokłady energii oraz emocji. Wypowiedziane głośno nabiera jeszcze większej mocy, dodając sił do pokonywania przeszkód, jakie pojawiają się na drodze. A pojawiają się. Współczesny świat jest bowiem jak kolorowy rollercoaster.
  Pędzi jak szalony, wynosząc nas na wyżyny i zanurzając w ciemności.

  Zmiany, których doświadczamy, ludzie, których mijamy, działania, którym się oddajemy – to wszystko ma wpływ na nasze samopoczucie, a tym samym chęci do realizowania założonego celu.

  Działaj!
  Buduj wizje, zbieraj marzenia i zamieniaj je na cele z konkretną datą realizacji. Wsiądź do wspomnianej kolejki, ale bacznie kontroluj jej prędkość. Nie kieruj się tym, co widzisz
  w mediach społecznościowych, bo to jedynie wycinek życia danego blogera czy blogerki. Każde działanie wymaga czasu oraz poświęcenia. Często oceniamy innych po ich wynikach, a nie zastanawiamy się ile godzin minęło, nim poczuli, że zadanie zostało wykonane.
  Jak wiele w to wszystko włożyli, z ilu spraw postanowili zrezygnować, z jak różnorodnymi emocjami się mierzyli.

  Działaj! Ale z głową.
  Przestań jedynie obiecywać oraz mówić o „dokonaniach z bliżej nieokreślonej przyszłości”. Zacznij pracować, jednocześnie czerpiąc z blogowania radość. Bądź dla siebie dobry.
  Krok po kroku realizuj plany. Nie poddawaj się.

  Robert Anthony – autor książek dotyczących wiary w siebie oraz pewności własnych przekonań – napisał: „Zapomnij o wszystkich powodach, dla których coś się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry, dla którego się powiedzie!”.
  Znajdź ten powód. Niech towarzyszy Ci podczas trudniejszych momentów
  i dodaje skrzydeł.

  Bądź szczęśliwym człowiekiem.
  Tu  i teraz życzę Ci powodzenia.

  Z życzeniami przyjemnej lektury
  Katarzyna Berska

  PODZIEL SIĘ
  Poprzedni artykułBirma – kraina tysięcy pagód
  Następny artykułWspółpraca wodzi na pokuszenie…
  Katarzyna Berska
  Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca i językoznawca. Project menagerka. Wielokrotna koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nauczycielka, choreografka. Mama trójki dzieci, żona policjanta. Kocha książki, dobrą muzykę, poranki i swoje psy.