Jak zrobić sesję biznesową

61
kobieta

Z ANNĄ ULANICKĄ, fotografem, autorką bloga http://aniaulanicka.pl, rozmawia Dagmara Sobczak.

Dagmara Sobczak: Ze względu na to, że jest to czasopismo dla twórców internetowych, chciałabym, abyśmy skupiły się na sesji biznesowej dla blogera/youtubera czy influencera. Co według Ciebie powinno składać się na dobrą sesję biznesową? O czym należy pamiętać, gdy przystępujemy do robienia takich zdjęć?

Anna Ulanicka: Według mnie należy skupić się na tym, co chcemy przekazać swoimi zdjęciami i czy możemy pozwolić sobie na sesję mniej formalną, czy jednak powinna ona być bardziej oficjalna. Osobom, które fotografuję, bardzo często proponuję zdjęcia w luźniejszej atmosferze ładnych kawiarni, często ich ulubionych, takich, gdzie czasem pracują i spotykają się z ludźmi, z którymi nawiązują kontakty biznesowe.

Należy pamiętać o tym, że przedstawiamy siebie jako profesjonalistę. W czasach, gdy rządzi obraz, nierzadko mamy zaledwie ułamki sekund na zrobienie pierwszego wrażenia za pomocą zdjęć, jakie umieszczamy na stronie lub gdziekolwiek indziej. Ważne jest, aby przekazały one odpowiednie emocje i przekonały do tego, że jesteśmy na tyle otwartymi i pozytywnymi osobami, że warto z nami współpracować! Wychodzę z założenia, że ludzie przywiązują się do osób stojących za danym produktem, usługą, kanałem lub blogiem, nie do dzieła samego w sobie. Zdecydowanie warto się pokazać, tym bardziej na ciekawie zrobionych zdjęciach.

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.