Asana. Narzędzie do zarządzania zadaniami zespołu oraz monitorowania postępów działań

60

Zarządzaniem projektami zajmuję się już ponad 15 lat. To praca, którą bardzo cenię i która przynosi mi mnóstwo satysfakcji. Koncepcja, plan, dynamika, próba organizacji całości, wyciąganie wniosków, analizowanie sukcesów i porażek to nie lada wyzwanie. Fascynujące, jak bardzo nieprzewidywalne są te inicjatywy, jak bardzo kapryśne i niezależne. Potrafią zaskoczyć nawet wytrawnego gracza, a nam, project managerom, wielokrotnie spędzają sen z powiek.

Asana to jedna z aplikacji, która pomaga mi w organizacji zadań projektowych oraz utrzymaniu porządku w dokumentacji, finalnie podlegającej ocenie. Obserwacja tego, co dzieje się z poszczególnymi elementami, reagowanie na sytuacje problematyczne, śledzenie postępów prac współtowarzyszy są dzięki Asanie dużo łatwiejsze. Warto poznać tę aplikację i zaprzyjaźnić się z nią, dlatego też przygotowałam dla Was tutorial, dzięki któremu będziecie mogli rozpocząć pracę nad dokumentacją i realizacją własnego projektu, który chcielibyście zrealizować teraz lub w niedalekiej przyszłości.

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWady wymowy
Następny artykułDepresja – cichy wróg społeczeństwa
Katarzyna Berska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca i językoznawca. Project menagerka. Wielokrotna koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nauczycielka, choreografka. Mama trójki dzieci, żona policjanta. Kocha książki, dobrą muzykę, poranki i swoje psy.