Blogerze, Twój głos jest ważny!

57
mikrofon

Co każdy bloger powinien wiedzieć o emisji głosu

Niezależnie od Twojego zaawansowania i świadomości w kwestii emisji głosu ten artykuł może Ci się przydać. Jeśli nie masz pojęcia, po co blogerowi głos – przeczytaj poniższy tekst. Jeśli nie wiesz, co to jest emisja głosu i jak możesz ją wykorzystać – tym bardziej go przeczytaj. Jeśli codziennie rano wstajesz i wykonujesz ćwiczenia, które usprawniają Twój aparat mowy, wzmacniają głos i poprawiają jego brzmienie – ten tekst jest też dla Ciebie! Nigdy nie wiadomo, gdzie czekają na nas inspiracja i nowa wiedza do zdobycia.

Czym jest emisja głosu

Dobrze, że zaczęła się szkoła. Przynajmniej mam argument, by przemycić tu nieco teorii, bez której obyć się nie może. Nie upierałabym się przy tym, ale bez podstawowych terminów po prostu nie ruszymy z miejsca.

Emisja głosu (z łac. emissio – wysłanie, wypuszczanie) to proces wytwarzania i wyprowadzania głosu na zewnątrz. Termin dotyczy zarówno mowy, jak i śpiewania.

Składowymi emisji głosu są: oddychanie, fonacja, rezonans i artykulacja. Warunkiem prawidłowego i ładnego mówienia jest harmonijna współpraca wszystkich tych elementów.

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.