Blogerze! Zainwestuj w siebie!

211
Komputer, zeszyt, telefon

„Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, bez względu na to, czy ma dwadzieścia, czy osiemdziesiąt lat. Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest bowiem utrzymywanie swojego umysłu młodym”. Te słowa, wypowiedziane przez Henry’ego Forda, podkreślają, jak ważne w Twoim byciu jest samokształcenie. Czytasz więc rozwojowe książki, dobre i złe poradniki, kończysz kolejne studia podyplomowe, zapisujesz się na kursy językowe – wszystko po to, by wynieść swoje kompetencje na wyżyny, poszerzyć wiedzę, rozwinąć zainteresowania czy zrealizować pasje.

Inwestycja w siebie powinna być jednak mocno przemyślana, poprzedzona rozmową z samym sobą – diagnozą własnych potrzeb, oraz dostosowana do założonych celów. Po to właśnie, by kolejne szkolenia nie okazały się najzwyklejszą stratą czasu, rozpoczynam cykl o kursach online. Dziś mam dla Ciebie trzy propozycje. Kolejne już w następnym numerze.

Jasna strona fotografii

Magdalena Mizera Magdalena Mizera jest wielką pasjonatką fotografii. Robienie zdjęć to jej praca i wielka miłość. Jest również autorką bloga, na którym dzieli się swoją wizją zatrzymywania w kadrze najważniejszych momentów życia. Jej fotografie są jasne, lekkie i przyjazne. Zdobywają powszechne uznanie, a styl Magdy stał się już bardzo dobrze rozpoznawalny w Polsce i poza jej granicami.

To właśnie ta skromna, niezwykle utalentowana osoba stara się być inspiracją do ciągłego odkrywania świata zdjęć, a jej kurs, który chciałabym Ci zaproponować, pełen jest fachowej wiedzy i prostoty sformułowań. Na warsztatach nie usłyszysz trudnych nazw, niezrozumiałych formułek i technicznego języka. Magdzie zależy na tym, by osoby, które uczy, nie bały się fotografować. By nie odstraszała ich skomplikowana, techniczna część tego procesu.

Kurs trwa miesiąc. Jest podzielony na moduły, przez co daje kursantom świetnie zaprojektowane i skomponowane materiały, które zostają z nimi już na zawsze. Oparty na osobistych doświadczeniach Magdy, staje się wartościowym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce robić profesjonalne zdjęcia. W swoich treściach, podczas omawiania wielu zagadnień dotyczących technicznego aspektu fotografii, autorka podkreśla, jak można rozwiązać dany problem. Podaje na tacy własne sposoby na ujarzmienie aparatu i wydobycie z niego jak największej mocy.

Uczestnicy kursu są bardzo zadowoleni. Wielu z nich mówi, że podczas korespondencji e-mailowej oraz rozmów w grupie czuło się tak, jakby Magda stała obok i prowadziła ich za rękę, jakby odkrywała krok po kroku metody i sposoby na lepsze fotografowanie. Dla kursantów było to bardzo ważne. Doceniają stałą pomoc fotografki, jej otwartość, ogromną chęć pomocy oraz cierpliwość, jaką im okazywała. Są zgodni co do tego, że treści zaproponowane w kursie były zrozumiałe, proste i przejrzyste. Co ciekawe, nawet Ci, którzy mają już na swoim koncie długą znajomość z aparatem, uważają, że nauczyli się nowych rzeczy, poznali nowe metody na robienie zdjęć oraz odkryli interesujące oblicze samych siebie.

W kursach Magdy uczestniczyło już ponad 200 kobiet i kilku mężczyzn. Sama autorka jest bardzo zadowolona. Twierdzi, że pomogła większości z nich. Przede wszystkim polubić aparat, zaprzyjaźnić się z nim, oswoić tryb manualny i w końcu, co najważniejsze, czerpać prawdziwą przyjemność z robienia zdjęć. Przygotowanie całego materiału oraz dzielenie się swoją wiedzą z innymi jest dla Magdy fantastycznym doświadczeniem, a sukcesy osób, które przeszły szkolenie online, dają jej prawdziwą motywację do działania i odkrywania przed kolejnymi niepewnymi swoich umiejętności ludźmi jasnej strony fotografii.

KURS ONLINE JASNA STRONA FOTOGRAFII

7 dni do celów

7 DNI DO CELOW EWELINA

Kiedy rozpoczęłam kurs Eweliny Mierzwińskiej, nie sądziłam nawet, że te 7 dni zmieni tak wiele w moim życiu. To były bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, a wiedza, którą uzyskałam, nadal procentuje.

Ewelina MierzwińskaWykształcenie Eweliny, a przede wszystkim jej kilkuletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, sprawiło, że zwracały się do niej osoby, które miały problem dotyczący spójności założeń z wartościami, jakimi się kierowały. To prowadziło do braku umiejętności ułożenia celów oraz porzucania tych źle wyznaczonych. Po przeanalizowaniu wszystkich spotkań Ewelina postanowiła przygotować materiał, który ułatwi formułowanie dążeń oraz stanie się wstępem do ewentualnych późniejszych spotkań indywidualnych.

Kurs „7 dni do celów” to pigułka wiedzy rozłożona na mniejsze części, dzięki czemu nie potrzebujemy zbyt wiele czasu w ciągu dnia, by zapoznać się z częścią teoretyczną i wykonać zaproponowane ćwiczenia. Materiały, które przygotowała dla nas Ewelina, ułatwiają wybór – spośród wielu założonych celów – wyłącznie tych, które są najważniejsze, a następnie wcielenie w życie planu ich realizacji.

W szkoleniu online nie ma lania wody. Nie ma w nim także ani jednej lekcji, która nie kończyłaby się wnioskiem dla kursanta. Jeśli tylko nastawisz się na aktywną edukację i wykonywanie zadań, otrzymasz ogromną szansę na naukę wprowadzania w życie zmian, realizowania wyznaczonych celów i zawodowe oraz osobiste spełnienie.

Za najbardziej wartościowe w kursie uważam to, że nauczyłam się, jak w każdej życiowej okoliczności dostosować się do warunków i właśnie w nich realizować swoje cele. Nie czuję presji podczas trudniejszych momentów, nie mam wyrzutów sumienia i koncentruję się na tych zadaniach, które przybliżają mnie do wyznaczonego miejsca.

Zadowolonych kursantów jest wielu, a zawarty w szkoleniu materiał przynosi nie tylko mnie świetne efekty. Przeanalizowałam swoje życie, ułożyłam plan działania i jestem spokojna o dalszą drogę rozwoju.

Kiedy napisałam krótki list do Eweliny, chcąc podziękować za to, czego się nauczyłam, zaskoczyła mnie swoim zainteresowaniem i otwartością. Oczywiście nie spoczęła na laurach i już jesienią 2017 roku kurs zyska nowe oblicze. Otrzyma inną szatę graficzną, zawartość merytoryczna zostanie odświeżona – w końcu Ewelina właśnie odnajduje się w nowych okolicznościach, czyli do niedawna kompletnie dla niej nieznanej roli mamy – i pojawią się dodatkowe materiały, w tym pliki audio.

Czasem po prostu jest tak, że nasze cele nijak się mają do tego, czego oczekujemy w przyszłości. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, na jakich mocnych stronach i wartościach powinniśmy budować działania. Gubimy się w gąszczu własnych przemyśleń, odsuwając od siebie najważniejszy element budowania siebie. Dzięki kursowi Eweliny wiele spraw stanie się dla Ciebie dużo łatwiejszych, bardziej zrozumiałych, a tym samym będziesz mieć ogromny wpływ na to, co robisz i po co to robisz.

KURS ONLINE 7 DNI DO CELÓW

Warsztaty bliskości

 

Mira Jurecka„Zamiast być obok, bądźmy blisko” – to hasło naczelne Dziennika Bliskości, który postanowiły wydać dwie mamy: Mira i Kinga. Pasjonatki scrapbookingu rozpoczęły swoją znajomość od rozmów w Internecie. Kiedy okazało się, że łączy je nie tylko miłość do papieru, zaprzyjaźniły się. Zgodnie twierdzą, że mają podobne poglądy na macierzyństwo i najważniejsze dla nich jest to, by relacje między dzieckiem a rodzicem były jak najbliższe.

Internetową akcją „Bliskostwory”, polegającą na dzieleniu się z innymi swoimi pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem, podbiły serca wielu rodziców i opiekunów. Książka stała się niejako kontynuacją tego przedsięwzięcia. Zachęca do dobrej zabawy, wielu dyskusji i wyjątkowych momentów, które warto zachować od zapomnienia.

Kinga BarlikKiedy dwie mamy postanawiają napisać taką książkę, dzieją się czary. Dziewczyny zdobyły fundusze na wydanie swojego dziennika na portalu wspieram.to – zainteresowanie przeszło ich najśmielsze oczekiwania, a pierwsze egzemplarze już dotarły do nowych właścicieli. To jednak nie koniec. Pomysłodawczynie postanowiły bowiem dać szansę dorosłym na wykorzystanie Dziennika Bliskości w 100% i zaproponowały nam, rodzicom, dodatkowy, świetny produkt – warsztat online.

Podczas trzymiesięcznego szkolenia odkryją przed kursantami kolejne pokłady nowych pomysłów i inspiracji. Pokażą, jak można dostosować treści dziennika do własnych potrzeb i jak modyfikować zadania, by trafiły do dzieci w różnym wieku. Dzięki propozycjom zawartym w programie szkolenia uczestnicy staną się bardziej uważni i rozwiną relacje budujące bliskość.

Warsztaty ruszają 1 września, a Mira i Kinga mają dla Ciebie cały szereg niespodzianek. Począwszy od dostępu do elektronicznych treści, które uzupełniają i rozwijają działania zawarte w książce, poprzez uczestnictwo w grupie, w której motywacji i pomysłów na organizację czasu dla dzieci na pewno nie zabraknie, a zakończywszy na Dzienniku Bliskości w wersji książkowej.

Mnie przekonuje to, że zarówno Kinga Barlik, jak i Mira Jurecka są praktykami. Kinga jest mamą dwójki dzieci, dzięki którym oddaje się fantastycznym zabawom, ale również uczy się każdego dnia pokory i szuka sposobów na aktywną organizację czasu dla swoich pociech. Dla Miry najważniejsze jest zadbanie o właściwe relacje między nią a jej dwuletnią córką, co nie jest łatwe, ponieważ mała Ola jest dziewczynką aktywną, dość upartą i szukającą przygód. To właśnie dla Niej współautorka kursu szuka ciekawych pomysłów na bycie razem, które sprawi, że jej mała córeczka będzie szczęśliwa, a ona jako mama usatysfakcjonowana i spełniona.

Jeśli więc chcecie budować pozytywne relacje między Wami a dziećmi, oddawać się świetnej zabawie i inspirować do kreatywnego działania, ten kurs pozwoli Wam to osiągnąć.

KURS ONLINE DZIENNIK BLISKOŚCI

W natłoku treści, które oferuje Internet, ciężko jest wyłowić prawdziwe perełki kursów online. Warto jednak poszukiwać. Dokładnie i z uwagą śledzić propozycje, które serwują blogerzy z najróżniejszych dziedzin. Dokonywać selekcji, pamiętając o tym, że najważniejszy jest problem, z którym chcesz się zmierzyć, i umiejętność, jaką chcesz rozwinąć. Masz to szczęście, że edukacja jest teraz dostępna praktycznie na każdym etapie życia. Wykorzystaj to i zainwestuj w siebie.

***

Jeżeli jesteś twórcą kursu online lub ukończyłeś/ukończyłaś szkolenie, które Cię zainteresowało, odezwij się na: katarzynaberska@blogostrefa.net i napisz czego dotyczy kurs i dlaczego jest wart polecenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKłaniaj się nisko i pozwalaj na wszystko
Następny artykułWywiad z Anną Sakowicz
Katarzyna Berska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, kursu chorografii oraz miłośniczka myślenia wizualnego. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Wierzy, że nawet najbardziej skomplikowane treści da się przekazać w atrakcyjny sposób. W sieci dzieli się ze światem swoją miłością do literatury dziecięcej oraz metodami i narzędziami wspomagającymi pracę edukatorów.