Co w blogosferze piszczy

26

Ale to już było…

Od 22 do 28 stycznia 2018 roku trwał Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W ramach tego tygodnia Pink Lips Project zorganizowało event profilaktyczno-edukacyjny zainicjowany przez Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, mający na celu zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na raka szyjki macicy wśród młodych kobiet.

Symbolem akcji są różowe usta. Duża część damskiej społeczości influencerów wzięła udział w tym projekcie i wrzuciła na swoje media społecznościowe selfie z różowymi ustami. To znak, że wspieramy kobiety z rakiem szyjki macicy, a zarazem nawołujemy do regularnych badań cytologicznych, które mogą pomóc szybko wykryć tę chorobę.

To piękna akcja, a jeszcze piękniejsze jest to, że coraz więcej blogerek, youtuberek i instagramerek dołącza do takich działań, nawołując zarazem do pomagania. Pokazujemy tym samym, że Internet to nie tylko grafiki ze śmiesznymi memami i zdjęcia kotów.

Akcja trwała przez cały styczeń. Jeżeli za rok nie chcecie jej przegapić, a może nawet planujecie zostać propagatorem dobrych zmian – zajrzyjcie na fanpage i śledźcie ich poczynania.

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.