Dobry bloger – mądry rodzic

151

Blog-life balance

Coraz więcej rodziców na pewnym etapie swojego życia decyduje się na prowadzenie bloga. Jednocześnie coraz rzadziej są to tylko i wyłącznie wirtualne „pamiętniczki”, dzienniki postępów dzieci i próba uchwycenia oraz opisania wszystkich najważniejszych – jakże ulotnych – momentów w ich życiu. O nie, nie! – blogujący idą z duchem czasu i mają coraz większe ambicje. Wprawdzie w przypadku niektórych z nich istnienie bloga jest zaledwie tak krótkie i przelotne jak błysk supernowej – ale inni zakorzeniają się w blogosferze na dłużej, stając się pewnego rodzaju ekspertami i skupiając wokół siebie szeroką i zaangażowaną społeczność.

Ilu ludzi, tyle opinii, ilu blogerów, tyle różnych podejść do pisania. Niektóre blogi budowane są na osobistych poglądach oraz własnych potrzebach, inne kreowane przez oczekiwania czytelników, a jeszcze inne starają się wzbudzać kontrowersje w celu wywołania dyskusji. Na łamy drugiego numeru czasopisma zaprosiłam pięciu blogerów, by podzielili się z naszymi czytelnikami swoimi przemyśleniami na tematy związane z publikowaniem w sieci. Okazało się, że (jak to blogerzy) mają ze sobą wiele wspólnego.

W rozmowie wzięli udział:

Karolina Szwabowicz-Mosica

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, aktualnie w trakcie podyplomowych studiów pedagogicznych. Blogująca adopcyjna mama trzyletniego Igorka – na swoim blogu www.naszebabelkowo.pl między innymi obala mity dotyczące niepłodności oraz przysposobienia. Należy do wiecznych podróżników i moli książkowych. Uwielbia naturalną pielęgnację i styl boho. Czasem jest rozchwiana zarówno emocjonalnie, jak i zawodowo – wciąż miota się pomiędzy bezpiecznym etatem, a dającym znacznie więcej swobody i satysfakcji freelancem.

Beata Redzimska

Mama, blogerka, pasjonatka blogowania i emigrantka… Z wykształcenia inżynier chemik, z przekonania – antychemik. Wierzy, że natura skrywa w sobie niepodejrzewaną siłę, którą moglibyśmy wykorzystać (i którą nie dość wykorzystujemy) dla naszego zdrowia, czy do powrotu do zdrowia. Pisze bloga o blogowaniu VADEMECUM BLOGERA (https://vademecumblogera.pl/) i drugiego o naturalnych metodach na zdrowie i urodę pt. MODA NA BIO (https://modanabio.com/).

Anna Chomiak

Pisanie dla niej jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie boi się rozmawiać o trudnych tematach, dlatego często z premedytacją wkłada przysłowiowy kij w mrowisko. Na co dzień jest niepoprawną romantyczką szukającą inspiracji we wszystkim, co ją otacza. Oznacza to, że idąc ze nią na spacer będziesz zmuszony kilkakrotnie się zatrzymywać, gdyż zwróci uwagę na najmniejszy detal, drobiazg czy rzecz, którą ty każdego dnia mijasz obojętnie.  Prywatnie jest spełnioną żoną, nieco zwariowaną mamą i miłośniczką kotów (szczęśliwa posiadaczką pary Hektora i Hery, imiona zostały nadane z miłości do antyku). Gości przyjmuje z otwartymi ramionami i pełną lodówką. Musisz wiedzieć, że jej sportowa przeszłość (13 lat uprawiania judo) ukształtowała jej charakter dzięki czemu mimo rozbrykanej duszy twardo stąpa po ziemi. http://nieidealnaanna.com/

Andrzej Maj

Jest tatą małej Kornelki, a jego blog nazywa się: Blog Taty Kornelii. Fajnie, nie? Nazwę tę sprytnie ukrył pod adresem www.powerpumpingdad.pl Ma niewyczerpalne źródła pozytywnej energii oraz wartkie i nigdy niewysychające strumienie humoru. Nie chce zostać kimś dla świata – to jest mu zbędne. Chce zostać kimś dla swojej Córki. Reszta się nie liczy.

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDroga do rodzicielstwa – codzienność z niepłodnością
Następny artykułSubiektywny przegląd gadżetów dla książkoholika
Katarzyna Berska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca i językoznawca. Project menagerka. Wielokrotna koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nauczycielka, choreografka. Mama trójki dzieci, żona policjanta. Kocha książki, dobrą muzykę, poranki i swoje psy.