Materialny detoks na nowy rok

54
porządki

Przełom grudnia i stycznia to najczęściej czas podsumowań, odnajdywania motywacji i stawiania przed sobą nowych celów. Z każdej strony czujemy, że idzie nowe, więc chcemy coś zmienić. Spisujemy postanowienia, plany, zastanawiamy się, co zrobić dalej z naszym życiem. Wśród tych celów są zwykle rzeczy nowe, zmiany, na które do tej pory nie mieliśmy miejsca i czasu.

Koniec roku to doskonały moment, by uwolnić się od rzeczy, przedmiotów i sytuacji, które nie dają nam szczęścia. Pozbywając się tego, co zalega w naszym życiu, możemy zrobić miejsce na to, co nowe, nieznane i lepsze. Taki nowy początek jest świetną okazją do oceny tego, co nie jest zgodne z naszymi celami, co wręcz przeszkadza nam w ich osiągnięciu i czerpaniu radości z codziennych chwil. Dlatego zmiana daty w kalendarzu to też dobra okazja, by zrobić detoks materialny. Odzyskać miejsce na to, co jest dla nas ważne, i bez sentymentów pozbyć się całej reszty.

Cały artykuł przeczytasz w trzecim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMamo, tato… włączcie mi bajkę!
Następny artykułTwój Instagram – Twoja wizytówka
Anna Legenza
Blogerka, żona, mama, miłośniczka planowania i dobrej organizacji. Wierzy, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od czterech lat przekonuje o tym innych na swoim blogu Niebałaganka. Tworzy rzeczy Piękne Przydatne pod autorską marką (http://piekneprzydatne.pl).