Nagranie filmu to dopiero początek

45
kamera

Jak zacząć przygodę na YouTubie

Serwis YouTube przez ostatnie lata rozrósł się w sposób niesamowity. Z miejsca, gdzie oglądało się jedynie śmieszne filmy o kotach, stał się platformą, na której możemy znaleźć bardziej lub mniej wartościowe treści niemal z każdej dziedziny. YouTube jest dziś również niezastąpionym miejscem promocji twórców, a dla niektórych nawet głównym źródłem utrzymania. Nikogo więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób próbuje swych sił w nagrywaniu filmów i publikowaniu ich w sieci.

Jako vlogerka z kilkuletnim stażem niejednokrotnie dostawałam wiadomości z powtarzającym się jak mantra pytaniem: „Jak zacząć nagrywać na YouTubie?”. Jeszcze kilka lat temu było to proste i dość szybko przynosiło wymierne profity. Dziś, jeśli chcemy publikować wyróżniające się materiały, nie jest to już takie łatwe. Filmy wrzucane do sieci przez gwiazdy YouTube’a wyglądają, jakby były stworzone w profesjonalnych studiach. I często tak jest. Ale każdy z tych twórców dochodził do tego poziomu przez długi czas. Nie warto się więc zniechęcać faktem, że nie dysponujemy sztabem profesjonalistów, i po prostu zacząć nagrywać. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Cały artykuł przeczytasz w drugim numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHistoria małej czarnej
Następny artykułKsiążka i ziemniaki
Katarzyna Rakowska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Animator kultury, do niedawna związana z MOK w Olsztynie. Youtuberka i blogerka. Miłośniczka buldogów francuskich. Kasię obejrzycie tu: www.youtube.com/user/Katiuszka1988 oraz www.youtube.com/channel/UC6x32hD5pqDAv5jV9ivRJhA