Pierwszy raz… z tabletem graficznym

32

Tablet graficzny to urządzenie przydatne nie tylko grafikom komputerowym. Już od kilku lat stanowi świetną alternatywę, a przynajmniej uzupełnienie, komputerowej myszki. Tablet daje swobodę ruchów, która czyni codzienną pracę zwyczajnie przyjemniejszą.

Rodzaje tabletów graficznych

Dwa podstawowe rodzaje tabletów graficznych to tablet piórkowy i ekranowy. Tablet piórkowy składa się z podkładki i piórka. Można porównać go do kartki papieru i długopisu. Ruch piórkiem po tablecie przenoszony jest do komputera. W przeciwieństwie do myszki komputerowej tablet uwzględnia również siłę nacisku rysika, a w bardziej zaawansowanych modelach także obrót wokół własnej osi i kąt jego nachylenia.

Dlaczego warto mieć tablet graficzny?

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBlog jako narzędzie aktywizmu
Następny artykułCo w blogosferze piszczy
Ewa Brzozowska
Od 10 lat, czyli od swojego „zawsze”, jest freelancerką. Do niedawna grafikiem komputerowym, a teraz ilustratorką i surface pattern designerką – projektantką wzorów. Prywatnie szczęśliwa żona swojego męża i mama 3-letniego Piotrusia. W międzyczasie prowadzi bloga jako Freelance Mama, czyli mama na freelansie. W swoich tekstach porusza przede wszystkim kwestie macierzyństwa, kariery i samorozwoju. Autorka książki Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach