Prokrastynacja – lenistwo czy poważny problem?

26

W zlewie piętrzy się sterta brudnych naczyń, bielizna wylewa się z kosza na pranie, pies niecierpliwie drepta pod drzwiami i patrzy na Ciebie z wyrzutem, stosik książek do zrecenzowania czeka na półce, zalegasz z dwoma tekstami w ramach dużych blogowych projektów, w przyszły poniedziałek podchodzisz do ważnego egzaminu, a na Twoim smartfonie widnieje kilkanaście nieodebranych połączeń od mamy. Masz wolny dzień, więc teoretycznie możesz w mig się z tym wszystkim rozprawić. Teoretycznie…

A co rzeczywiście robisz? Kawę. Jeszcze jedną kawę. Scrollujesz Facebooka, oglądasz kilka filmików na YouTubie. W końcu zasiadasz z laptopem na kanapie, otwierasz edytor tekstowy i… jednak te naczynia nie dają Ci spokoju, nie dasz rady pisać w takim bałaganie. Myjesz szybko kilka kubków i zauważasz, że zbliża się pora obiadu. Odgrzewasz wczorajsze danie, siadasz na kanapie z talerzem i włączasz telewizor – tylko jeden odcinek serialu, tak do obiadu. Potem drugi odcinek, trzeci… To już godzina szesnasta!

Cały artykuł przeczytasz w czwartym numerze „Blogostrefy. Jedynego takiego czasopisma dla blogerów”. Przejdź do sklepu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomunikacja u dziecka z autyzmem
Następny artykułMnóstwo radości naszych milusińskich
Anna Tabak
Żona i mama. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz pracownica jednej z krakowskich korporacji. Autorka powieści dla kobiet "Deadline na szczęście" oraz „Bursztynowy Anioł”.