Dla wszystkich starczy miejsca

  18

  Połączenie sił to początek,
  pozostanie razem to postęp,
  wspólna praca to sukces.
  Henry Ford

  Na Ziemi żyje ponad siedem miliardów ludzi. Każdy z nich ma swoje marzenia, cele oraz potrzeby. Każdy posiada uczucia i codziennie odczuwa najróżniejsze emocje. Żaden człowiek jednak nie jest w stanie przejść przez życie samotnie.
  By odnaleźć w nim sens i zrealizować nałożone na siebie zadania, potrzebujemy Kogoś, kto da nam wsparcie, okaże zrozumienie i pomoże podczas tej trudnej podróży, jaką jest życie.

  Najważniejsza jest więź z drugim człowiekiem. Przekazywanie informacji, współdziałanie, zajmowanie określonych pozycji i dążenie do zamierzonych efektów to jedynie kropla
  w morzu elementów składających się na nasze bycie z ludźmi. Dużo ważniejsze jest pozostawanie razem, szacunek dla rozmówcy, nawet jeśli ma zdanie odmienne od naszego. Doceniajmy więc tych, których los postawił na naszej drodze. Nie odwracajmy się bez powiedzenia choćby kilku słów, świadectwa naszego podziękowania. Bądźmy bliżej, bardziej, lepiej. Nie traćmy czasu na przykrości, zazdrość i mało konstruktywną krytykę. Nie pozwólmy na to, by nasze kontakty opanował bałagan. Częściej sprzątajmy, wymiatając z własnych podwórek bolączki, smutki oraz żale.

  Dziś oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer nowego czasopisma. Kierując się słowami Stanisława Soyki – „Życie nie tylko po to jest, by brać. […] I aby żyć, siebie samego trzeba dać” – przekazujemy Wam cząstkę nas samych. Mamy nadzieję, że artykuły, które dla Was przygotowaliśmy, wzbudzą zainteresowanie oraz apetyt na więcej. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy brali udział przy tworzeniu pierwszego numeru „Blogostrefy”. Moim pełnym pasji redaktorkom – Ani Tabak, Marzenie Gaczoł, Oli Dobies, Dagmarze Sobczak
  i Kasi Grzebyk – za wiarę w inicjatywę i wsparcie na każdym kroku docierania do celu. Dziękuję wszystkim współpracownikom – Magdzie Bek, Ewie Brzozowskiej, Monice Bułakowskiej, Renacie Czelny-Kawie, Asi i Adamowi Dzielickim, Monice Fiszer, Magdzie Gościmskiej, Paulinie Kalecie, Miłce Kołakowskiej, Basi Mossakowskiej, Kasi Nowak, Sabinie Trzęsiok-Pinnie, Agnieszce Świetlik, Kasi Kulik, Maćkowi Azothowi, Patrykowi Witczukowi, Maćkowi Wojtasowi – bez Was nie byłoby tak wiele świetnych tekstów i pięknych zdjęć. Dziękuję Ewie Popielarz za korektę oraz tyle dobrych słów, Lucynie Sterczewskiej  za profesjonalny skład i ogromną cierpliwość. Na końcu, ale z największą miłością, dziękuję mojemu Mężowi. Za zrozumienie, niepodcinanie skrzydeł oraz ciągłe motywowanie do działania.

  Dla wszystkich starczy miejsca. Świat blogosfery jest ogromny i każdy znajdzie
  w nim swój kawałek podłogi. Jeśli będzie trzeba, pamiętajmy, by przesunąć się dla tych, którzy przyjdą po nas. Dzielmy się doświadczeniem, odpędzajmy czarne myśli i cieszmy się z sukcesów innych.

  Z życzeniami przyjemnej lektury
  Katarzyna Berska

  PODZIEL SIĘ
  Poprzedni artykułChłoń pozytywne emocje – czytaj i żyj podwójnie
  Następny artykułKubusiowe Conieco
  Katarzyna Berska
  Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca i językoznawca. Project menagerka. Wielokrotna koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nauczycielka, choreografka. Mama trójki dzieci, żona policjanta. Kocha książki, dobrą muzykę, poranki i swoje psy.