Kim my właściwie, kim my tu jesteśmy

  124

  Kim my właściwie,
  Kim my tu jesteśmy?

  Dźwięk budzika. Pod powiekami barwne obrazy snu unoszą się i znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Otwierasz oczy, witasz się ze światem, a on przygarnia Cię delikatną mgłą jesiennego poranka, która otula ostatnie zielone liście na drzewach.

  Wstaje nowy dzień. Być może czeka Cię budzenie śpiących smacznie dzieci, szykowanie śniadania, rozmowy z najbliższymi i kolejne godziny w pracy na etacie. A może spełniasz się w zupełnie innych warunkach, czerpiąc siłę z bycia tu i teraz.

  Codziennie spotykasz na swojej drodze najróżniejszych ludzi. Ci, z którymi dzielisz pasje
  i zainteresowania, stają się ważni. To niesamowite uczucie, kiedy zasiadasz przed ekranem komputera i prowadzisz ożywione dyskusje. Nagle okazuje się, że Ty i Twój rozmówca macie podobne problemy i radości. Należycie do tych samych facebookowych grup, czytacie książki tych samych autorów… Świat się kręci, a Wy razem z nim – telefon, komputer, sen, post na blogu, wiadomość w social mediach, zdjęcie na Instagramie, nowy klient, nowy projekt.

  Zatrzymaj się na chwilę.
  Tak, jesteś Blogerem!
  To duża odpowiedzialność. Nieważne, czy czyta Cię 10, czy 10 tysięcy osób. Przekazujesz wiedzę, umiejętności, pomagasz, negocjujesz, wspierasz, kreujesz trendy, ale nie musisz być zawsze i wszędzie. Znajdź czas, by pomyśleć i zadbać
  o siebie. Odetchnij. Pokaż, że blogosfera to nie tylko świat wirtualny. Pośpij dłużej, wyjdź na spacer. Uśmiechnij się szeroko do ludzi. Przeczytaj wartościową gazetę.
  Właśnie teraz!

  Z życzeniami przyjemnej lektury
  Katarzyna Berska

  PODZIEL SIĘ
  Poprzedni artykułBlogerzy & Wydawnictwa. Współpraca od kuchni.
  Następny artykułSpójrz mi w oczy
  Katarzyna Berska
  Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Literaturoznawca i językoznawca. Project menagerka. Wielokrotna koordynatorka projektów unijnych, między innymi w Stowarzyszeniu Drzewo Pokoleń. Współpracowała z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Etnograficznym, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nauczycielka, choreografka. Mama trójki dzieci, żona policjanta. Kocha książki, dobrą muzykę, poranki i swoje psy.